Ośrodek wypoczynkowy "Pod Sosnami" położony jest w Golejowie miejscu oddalonym 4 km od Staszowa w woj. świętokrzyskim nad kompleksem ponad 100 jeziorek krasowych, które za sprawą resztek torfowego dna i skał gipsowych uchodzą za wyjątkowo przyjazne dla ludzi, ze względu na właściwości lecznicze, niemal takie jak buskie borowiny.
   Są one malowniczo położone w lasach sosnowych z domieszką buku, grabu i brzozy. Niektóre z nich połączone są wodnymi przesmykami, tworząc swoistą "Golejowską Wenecję".
   Lasy Staszowskie to wielka różnorodność siedlisk i gatunków. Spośród wyróżnianych 18 nizinnych i wyżynnych siedlisk lesnych na naszym terenie występuje 17. Spotykana jest flora objęta ścisłą ochroną gatunkową np.: bluszcz pospolity, chrobotki, paprotka zwyczajna, wawrzynek wilczełyko, widłak goździsty i jałowcowaty, podkolan biały, parzydło leśne.
  Faunę wzbogacają rzadko spotykane gdzie indziej gatunki takie jak: łoś, bielik, bocian czarny, dzięcioł czarny, kruk, słonka, dudek, wilga, lelek kozodój.


Posiadamy 60 miejsc noclegowych w trzech pawilonach hotelowych. Pokoje 2,3,4,5 osobowe....

Adres:

ul. 11 Listopada 200
28-200 Staszów (Golejów)

Email:

biuro@podsosnami-golejow.pl

Telefon:

505 089 813